wakacje na cyprze Can Be Fun For Anyone

Najlepszym okresem na wypoczynek na Cyprze jest okres od maja do października (przy czym w lipcu i sierpniu temperatury powietrza są dość wysokie – Alright. 32°C)

a hundred and twenty EUR). Sprzęt należy zgłosić przed wyjazdem. Dodatkowa opłata związana z transferem sprzętu jest niezależna od opłaty pobieranej przez przewoźnika lotniczego.

Pafos – w starożytności na miejscu Pafos istniały dwie osady: Stare Pafos i Nowe Pafos. Dzisiaj zamieszkane jest Nowe Pafos i jest czwartym co do wielkości miastem Cypru. Miasto ma bogatą historię: było pod panowaniem rzymskim, tureckim, weneckim i brytyjskim. Z każdej epoki przetrwały tu wspaniałe zabytki, dzięki którym miasto jest wpisane na Checklistę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Słynne są unikalne mozaiki podłogowe z rzymskich willi, jedne z najlepiej zachowanych w rejonie Morza Śródziemnego. Dziś Pafos to renomowany kurort z pięknymi piaszczystymi plażami, których jest tu ponad 20. Wiele z nich jest wyróżnionych certyfikatem Błękitna Flaga. Dla amatorów zakupów przygotowano atrakcyjną ofertę w centrum Pafos: sklepy i centra handlowe z najlepszymi firmami zagranicznymi i lokalnymi wyrobami. Idealne połączenie historii, zabytków, pięknych krajobrazów i przyjemnego klimatu.

Obostrzenia COVID w Europie na październik 2022. Wjazd do Niemiec bez szczepień i testów utrzymany, ale maseczki wracają do pociągów

Aby zapisać się do naszego Newslettera musisz zaznaczyć wszystkie checkboksy aby wyrazić zgodę na wszystkie warunki otrzymywania newslettera.

Natomiast w ciągu dnia kurort jest prawdziwą gratką dla aktywnych, jak również osób preferujących leniwy wypoczynek na plaży. Także miejscowość Larnaka zasługuje na uwagę. Usytuowana nad zatoką o tej samej nazwie polecana jest windsurferom i żeglarzom. W mieście musisz odwiedzić Dzielnicę Bazarową, pełną targowisk z lokalnymi wyrobami, a także Muzeum Historii Naturalnej, pełne rekonstrukcji lokalnych okazów fauny i flory.

Od 16 maja 2022 reguły dotyczące noszenia lub nienoszenia masek ochronnych przez pasażerów na terenie Unii Europejskiej zależą w całości od polityki wewnętrznej rządu danego kraju, lotniska i przewoźnika.

Od 16 maja w Austrii nie obowiązują już żadne restrykcje związane z COVID-19. Do kraju można wjechać bez okazywania dokumentów potwierdzających zaszczepienie, ozdrowienie lub negatywny wynik testu. Nie trzeba też wypełniać formularza wjazdowego.

Zawarte w Serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych Grecos nie stanowią oferty w rozumieniu artwork. sixty six Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego. Resort

Szerokie i piaszczyste plaże, monumentalne świątynie Majów oraz wyśmienita kuchnia czekają na Ciebie.

Cypr wzbudza zainteresowanie także z powodu zabytków. Pasjonaci dawnych dziejów zwiedzają między innymi Park Archeologiczny Kato Pafos wpisany na listingę światowego dziedzictwa UNESCO. Obejmuje on ruiny miasta, które w czasach starożytnych stanowiło stolicę wyspy. Niedawno otworzono także nietypowe podwodne "muzeum" przy znanym kurorcie Ayia Napa. Dzięki niemu zapoznasz się z fauną i florą Morza Śródziemnego oraz zobaczysz dziesiątki specjalnie stworzonych rzeźb i posągów, które znalazły się pod wodą. Rzeźby zaprojektowano hotele w Pafos tak, aby ułatwić koralowcom osadzanie się na nich. Zalążek “podwodnego miasta” ma stanowić dom dla nowej rafy koralowej i pomóc w ratowaniu wymierających gatunków morskich.

Od 13 maja przestał też obowiązywać nakaz noszenia maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych, który i tak nie był ściśle przestrzegany przez mieszkańców ani turystów.

Nagrody i wyróżnienia Opublikowane na stronach informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Na Cypr udacie się w terminie 26 listopada – three grudnia z lotniska w Katowicach. W obie strony polecicie bezpośrednio na pokładach samolotów linii Ryanair z wliczonym małym bagażem podręcznym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *